מיתוסים על יישור שיניים

טיפול אורתודונטי יכול להועיל לילדים גם מגיל 6.
הערכה אורתודונטית מוקדמות יכולות לזהות בעיות מתפתחות ולאפשר התערבות בזמן. התערבות מוקדמת יכולה לטפל בבעיות מתפתחות ועלולה להפחית את הצורך בטיפול נרחב יותר מאוחר יותר כמו עקירות ושיופים.

בעוד שטיפול יישור שיניים יכול לשפר את החיוך של הילד, המטרה העיקרית שלו היא לתקן בעיות יישור שיניים ולסתות, לשפר את בריאות הפה הכללית ותפקוד הפה והלשון. תפקוד תקין של שרירי הפה ולסתות מיושרות באות לידי ביטוי בלעיסה

משך הטיפול האורתודונטי משתנה בהתאם למורכבות המקרה. בדרך כלל לוקח מספר חודשים עד כמה שנים להגיע לתוצאות הרצויות.

בעוד שבעיות מסוימות עשויות להשתפר עם הגיל, בעיות יישור שיניים רבות דורשות התערבות מקצועית כדי להשיג יישור נכון ולמנוע סיבוכים אפשריים.

אמנם תיתכן אי נוחות מסוימת בתחילה, אך טכניקות וחומרים אורתודונטיים מודרניים נועדו למזער כאב ואי נוחות במהלך תהליך הטיפול.

אפילו בעיות אורתודונטיות קלות יכולות להשפיע על בריאות הפה וההערכה העצמית של הילד. טיפול מוקדם יכול למנוע מבעיות אלו להחמיר עם הזמן.

טיפול קלינאית תקשורת אינו קשור רק בדיבור; הוא מטפל בסיבות לשיניים עקומות על ידי תיקון הרגלי פה לא תקינים, מה שמזרז את תהליך יישור השיניים ומונע נסיגה בתוצאות הטיפול.

השקעה בטיפול אורתודונטי לילדים יכולה להוביל ליתרונות בריאות הפה לטווח ארוך, שעלולה להפחית את הצורך בהליכי שיניים נרחבים ויקרים יותר בעתיד.

אם אלו לא מטופלים, הרגלים אלה יכולים להימשך בבגרות, ולהוביל לבעיות שיניים ובריאות ארוכות טווח. טיפול אורתודונטי תפקודי יכול לפתור בעיות אלו בילדים ולמנוע סיבוכים פוטנציאליים בהמשך.

טיפול אורתודונטי עשוי ליישר את השיניים, אך אינו מטפל בהרגלי הפה הבסיסיים הגורמים לבעיות. טיפול תפקודי משלים את הטיפול האורתודונטי על ידי תיקון תפקוד השרירים וקידום תפקוד נכון של שרירי הפה.

נחירות מתמשכות אצל ילדים עשויות להצביע על בעיות בדרכי הנשימה ובדפוסי הנשימה שלהם, שעלולות להיות לה השלכות בריאותיות ארוכות טווח. טיפול אורתודנטי תפקודי יכול לטפל בבעיות אלו, ולהוביל לאיכות שינה טובה יותר ולבריאות כללית טובה יותר.

הרגלים דרך הפה כמו דחיקת לשון יכולים להשפיע באופן משמעותי על התפתחות הדיבור. טיפול אורתודונטי תפקודי יכול לעזור לשפר את מובנות הדיבור על ידי טיפול בשורש הבעיה.

טיפול תפקודי שמבוצע על ידי קלינאית תקשורת וטיפול אורתודנטי משלימים זה את זה. טיפול בהרגלי הפה באמצעות טיפול תפקודי יכול לשפר את היעילות והיציבות של תוצאות יישור שיניים.

למרות שהעלויות עשויות להשתנות, תוכניות ביטוח בריאות רבות מכסות טיפול קלינאית תקשורת ואביזרים רפואיים כמו סדים למניעת נחירות. כמו כן תוכניות ביטוח שיניים מכסות תהליך ליישור שיניים. חשוב לבדוק מול ספק הביטוח את פרטי הכיסוי.

Invisalign First הוא טיפול יישור שיניים מותאם אישית המיועד במיוחד לילדים עם שיניים חלביות, בדרך כלל בין הגילאים 6 עד 10 שנים. הוא מטפל במגוון רחב של בעיות שיניים, כגון צפיפות, מרווחים, סגר צלבי. הטיפול עושה שימוש בקשתיות שקופות וניתן להסרה בקלות, מה שהופך אותו לאלטרנטיבה מצוינת לגשר המסורתית לילדים. Invisalign First היא אפשרות יישור שיניים יעילה ומתאימה לגיל המאפשרת לילדים לעבור טיפול בביטחון ובנוחות, מה שמוביל לחיוכים מיושרים להפליא ולשיפור בריאות הפה עם גדילתם

לא כל הבעיות האורתודונטיות גורמות לאי נוחות מיידית. בעיות מסוימות, כמו איסמטריות או בעיות סגר, צפיפות עשויות שלא להיות מורגשות, אך עלולות להוביל לבעיות בריאות הפה משמעותיות אם אינן מטופלות

בעוד שקיבועים ממלאים תפקיד מכריע בשימור יישור השיניים לאחר טיפול אורתודונטי, הם אינם מהווים תחליף לטיפול בהרגלי פה לא תקינים. הרגלים כמו דחיקת לשון, נשימת פה, מציצת אגודל או דפוסי בליעה לא נכונים עלולים להפעיל לחץ על השיניים והלסתות. לחץ זה עלול לגרום לנסיגה בתוצאות הטיפול  ולהפריע ליעילותם של הקיבועים. שילוב של קיבוע עם תיקון הרגל באמצעות טיפול תפקודי יכול לעזור להבטיח את היציבות וההצלחה לטווח ארוך של תוצאות טיפול אורתודונטי.

שינוי הרגליפה לא תקינים דורשים מודעות מאמץ רב ותרגול עקבי. אך כדי להגיע לתוצאות טובות יש צורך להשתמש ב  Myobrace – סדרה של סדים שמתקדמים בהדרגה ככל שההרגלי הפה של הילד משתפרים.

הסדים של Myobrace משפרים את יעילות הטיפול התפקודי ומסייעים בהטמעת ההרגלים הטובים במהלך היום. 

למשל כדי לטפל בנשימת פה, לא מספיק להגיד לילד לסגור את הפה. כיוון שהוא יפתח לאחר מספר שניות בודדות. קל וחומר שמדובר בזמן שינה. השימוש בסד מאלץ את הילד לנשום דרך האף גם בלי מודעות סביב הרגל זה.

לקוחות מספרים עלינו