הטיפולים אצלינו

יישור שיניים לילדים ללא גשר

בגישה זו ניתן למנוע את הצורך של הגשר בהמשך. התהליך כולל שימוש בסדרת סדים ייחודים של חברת Myobrace ובתרגילים למניעת דחיקת לשון לפעמים נעשה שימוש בהרחבת לסת בעזרת bio bloc או שווארץ. השלב הסופי נעשה על ידי שקופיות של חברת אינוויזליין invisalign first ופלטה לקיבוע בהתאם. במידת הצורך מותאם גם מכשיר תפקודיים, כמו חרוז ללסת.

ניקוי ייחודי לטיפול בקו שחור

כתמים אלו נוצרים בעקבות מושבות של חיידק בשם Cromogenic Bacteria מדובר בחיידק מאוד מדבק.
ההדבקה יכולה להיגרם ממשחקים בגני ילדים.
הנזק הוא בעיקר אסתטי אך חשוב לטפל בו כדי למנוע הדבקה של שאר השיניים או החמרה בפגיעה האסתטית.
כתמים אלו קשים להסרה ולכן לא ניתן להוריד אותם בעזרת מברשת שיניים או ניקוי רגיל. הטיפול במרפאה נעשה בעזרת שטיפת "חול" מיוחד המסיר את מושבות החיידקים

קיטוע מוך

לאחר שהעששת חדרה את מוך השן, יש צורך להסיר אותו ולמלא אותו בחומר מצע חומר מיוחד שמאלחש את האיזור ומונע רגישות לאחר הטיפול.

פגיעה במוך השן

טיפולי שורש

נעשים כשהעששת חדרה עמוק אל תוך השורש ואז יש צורך לנקות את השורש מבפנים לסתום אותו. ומעליו להניח כתר טורמי כתר טרומי הוא כתר שמבצעים על שיניים נשירות או חלביות, הכתר עוזר לשמור על המקום והוא נושר כשהגיע זמנה של השן הקבועה לבקוע.

יישור שיניים שקוף לנוער ומבוגרים

אינוויזיליין זו החברה הראשונה והמתקדמת ביותר בתחום יישור שיניים שקוף.
נהוג לחשוב כי התוכנה היא מתכננת את הטיפול אך לא כך הדבר. תוכנית הטיפול נקבעת לפי העדפת הרופא.
הפילוסופיה שלנו קודם כל לא לגרום נזק, ולכן כלל אנו נמנעים מה שאפשר מלבצע עקירות שיניים או שיופים IPR ומעדיפים לייצר מקום נוסף על ידי הרחבת הלסת. זאת, גם במחיר של טיפול ארוך יותר. התהליך כולל ביצוע הדמיה ממוחשבת. לאחריו מבוצעת ההתקנה של השקופיות ובסיום התקופה נעשה שימוש בקיבוע.

ניקוי אבנית לילדים ומבוגרים עם גז צחוק

אבנית היא רובד חיידקים עם מינרלים שהתקשו על השיניים. אבנית יכולה להיווצר בין השיניים לחניכיים. לגרות את רקמת החניכיים לגרום לדלקת ולעששת.

חשוב! מרגע היווצרות האבנית רק רופא שיניים או שיננית יכולים להסיר אותו בעזרת מכשור מיוחד.

הרבה הורים חוששים שניקוי אבנית יפגע באימייל, לכן יש לבצע ניקוי אבנית אצל במכשור מתקדם. אנו משתמשים בשיטה אקוסטית השובר את האבנית באמצעות גלי קול. בדומה לניסוי בו שוברים כוס באמצעות גלי קול.
הליך זה מבטיח שמירה על שכבת האימייל ופגיעה רק באבנית המצטברת.
אצל ילדים מומלץ לחוויה חיובית לבצע ביחד עם גז צחוק להרפיה ולהרגשה טובה ולשיתוף פעולה

טיפול בדחיקת לשון

ניתן לקבל את הטיפול התפקודי בלבד גם אם יישור השיניים נעשה במרפאה אחרת.
בתחילה נעשה אבחון באלו מצבים ישנה דחיקה.
המצבים השכיחים הם במנוחה, בבליעה, בלעיסה ובדיבור.
לקלינאית התקשורת התמחות מיוחדת בשיבושי היגוי.
למשל היגוי של האותיות ש ס ז צ עם לשון בין השיניים דבר היוצר גוון "תינוקי ילדותי" לדיבור.
וכן שיבושי שורקות לטרלים. במקרים אלו יש לרוב יש חולשה של הלשון או קושי בתיכנון של תנועתה. מסיבה זו האוויר יוצא מצידי הלשון. באיזור זה יש רוק ולכן לשיבושי שורקות לטראלים גוון רטוב.
במידה ואין בעיות נוספות. לרוב מדובר בטיפול קצר עם תוצאות טובות. ניתן לעבור את הטיפול גם מרחוק.

איטום חריצים

לכל שן יש בחלק העליון חריצים.
הבעיה עם חריצים אלו היא שקשה לפנות משם מזון תקוע גם בעזרת מברשת שיניים. לכן אצל ילדים הרבה פעמים מתפתחת עששת דווקא בחלק העליון. מסיבה זן חשוב להקדים רפואה למכה ולבצע איטום. זה טיפול מניעתי חשוב שמתאים רק לשיניים בריאות.

מחסור בשיניים קבועות

אצל 3% מהילדים יש מחסור בשיניים קבועות.
במרפאה נעשה שימוש במגוון פתרונות טיפול זמניים עד לניתוח שתלים בבגרות. בין היתר אנו מציעים גשר מרילנד, תותבות זמניות, ובעיקר יישור שיניים שלוקח בחשבון שיניים חסרות ומשתמש בטכנולוגיית pontics כדי להסוות את השיניים החסרות ותוך כדי ליישר אותן ולשמור להם מקום עד לביצוע השתלים.

אנו לא דוגלים בסגירת הרווחים מכיוון שהתוצאה לא טבעית במיוחד עם מדובר בשיניים קדמיות.

עקירות ושומרי מקום

במקרים שהעששת חדרה עמוק לשן ואין אפשרות לשקם את השן הפגוע מתבצעת עקירה ולאחריה שומר מקום. חשוב מאוד להתקין שומר מקום כי אחרת השיניים האחרות יתפסו את המקום ולא יהיה לשן הקבועה מקום לבקוע.

שיחזורים/סתימות

ברגע שהעששת חדרה את האמייל יש לנקות אותה.
הדרך היחידה לנקות את העששת היא להוריד את החלק של השן שנפגע.
האימייל הוא החומר הקשה ביותר בגוף האדם, ולכן לא ניתן להסירו במברשת רגילה או בסכין. את האימייל מסירים באמצעות מקדח זה.
כדי שהאיזור לא יתחמם נעשה שימוש במים. כדי לשאוב את המים משתמשים במשאבת מים תוך כדי. אחר כך מנקים באמצעות מקדחה יותר עדינה שמסירה רק את העששת. המטרה היא לשמר עד כמה שניתן על החלקים הנקיים. המכשיר משמיע רעש הילד מקבל את כל ההסברים כדי שירגיש בטוח, הסברים ברורים עוזרים להתמודד עם החרדה שיכולה להתעורר. השלב השני הוא שחזור של השן בעבר היו משתמשים באמלגם בצבע כסף היום משתמשים בקומפוזיט חומר המתקשה. יש אפשרות נוספת והיא לסרוק את האזור וליצור את החלק החסר במעבדה. בשיטה זו משתמשים לרוב בשיניים קבועות.

פגיעה באימייל

לקוחות מספרים עלינו